נופש בצפון – אתגר בקיבוץ לביא

לכתבה המקורית באתר עלונדון לחצו כאן.

צליינים, חרדים מהארץ ומחו"ל, ותיירים מגוונים אחרים מצאו פתרון לנופש לצד פעילות אתגרית במלון קיבוץ לביא שבהרי הגליל התחתון סמוך לצומת גולני, מול הכנרת והגולן, 10 דקות נסיעה מטבריה.

בקיבוץ לביא משמרים מסורת עתיקת יומין של הכנסת אורחים. מימי הביניים ועד 1948 האתר נקרא לוביה. בתלמוד נזכר "פונדקא דלביא", או דלוי, מה שמרמז כי במקום נהגו להתארח וללון גם בימים עברו. ממזרח לחורבה מצויים שרידי ח'אן לוביה, שהוקם כנראה בתקופה הממלוכית. מלון לביא שבקיבוץ לביא נמצא בנחלתו ההיסטורית של שבט נפתלי בגליל המזרחי. הוא מארח תיירים מהארץ ומחו"ל ומחזיר את עטרת "פונדקא דלביא" ליושנה.

המלון, אשר הוקם בראשית שנות השישים (1962), מונה 184 חדרים משודרגים ומודרניים, כולל סוויטות, חדרי דלוקס וחדרי גן עם מרפסת, חלקת דשא ומרחב משחק. במלון מסעדה מפוארת, לובי מרווח ואולמות בגדלים שונים המאובזרים בציוד לכנסים ואירועים. המלון מאויש ומתוחזק על ידי חברי הקיבוץ, המציעים לאורחיו הכנסת אורחים עם חיוך, שירות מלונאי ברמה גבוהה, אווירה קיבוצית ויחס אישי.

המלון ידידותי לילדים, ובעבורם מופעלים בעונה "עולם הילד" -מתחם משחקים לילדים, סדנאות, הצגות ופעילויות, מתקני שעשועים ומסלול שיטוט בין בעלי החיים בקבוץ.

לביא אתגר

המלון מציע את חווית "לביא אתגר" המשלבת נופש ופעילויות אתגריות עם תכנים עשירים. הפעילויות מתרחשת במרחבים הפתוחים בקיבוץ, חוות הסוסים ומכלאת הבקר, והיא מציעה משחקי ODT (דינמיקה קבוצתית), מגוון רחב של פעילויות הכוללות פארק חבלים, משחקי פיינטבול, סנפלינג לבור המים הנסתר, משחקי ניווט ברחבי הקיבוץ ועוד הפתעות.

לקבוצות יש פעילות גיבוש מאתגרת במיוחד: "חווית הבוקרים", שבה נדרשים המשתתפים להוביל עדר בקר משדה המרעה למכלאה תוך כדי רכיבה על סוסים.

 


הפעילות לאורחי המלון מוצעת בכל ימות השבוע למעט סופ"ש, ומתאימה לאלה המחפשים נופש עם ערך מוסף, ולהעשיר את שהותם בתכנים ופעילויות שיעצימו את חוויתם מהמלון.

בריכת השחייה של המלון מקורה ומחוממת, ופתוחה כל השנה עם שעות רחצה נפרדות לנוחיות הציבור הדתי. בחודשי האביב והקיץ פועלת במקום בריכת פעוטות. בסמוך לבריכה סאונה, מגרשי טניס, וחדר כושר מאובזר. במקום ניתן לשכור אופניים, לרכיבה במשעולי הקיבוץ, והמלון מציע סיורים מודרכים במגוון רחב של שפות.

כמו כן ניתן לקבל ייעוץ טיולים על האטרקציות הרבות והאתרים בסביבה. בבית המדרש של לביא נערכות הרצאות בנושאים מגוונים על ידי מרצים מעולים מקרב חברי הקיבוץ, ומהאזור כולו. כך, למשל, ניתן לשמוע את סיפורו של קיבוץ לביא, ללמוד על חינוך דתי בעולם משתנה, להחכים בנושא פסיפס הדתות בגליל או על מיסטיקה יהודית בגליל. בית הכנסת של הקיבוץ בנוי בסגנון בתי הכנסת העתיקים בגליל, מתקופת המשנה, ומושך אליו תיירים ומבקרים רבים.

בליבו של ה"JESUSTrail "- דרך הבשורה

נוצרים רבים רואים חשיבות בעלייה לארץ הקודש ובביקור במקומות הקדושים לנצרות שנמצאים כיום במדינת ישראל. בשנים האחרונות הולך פרויקט "דרך הבשורה" וצובר תאוצה ופופולאריות בקרב צליינים המגיעים לישראל וצועדים במסלול רגלי בעקבות הדרך שבה הלך ישו במסעותיו בארץ הקודש באזור הגליל, מסע שתחילתו בכפר קנא ומסתיים בטבריה. מסלול רגלי מרהיב זה חוצה את משעוליו של קיבוץ "לביא", ורבים מבין הצליינים בוחרים במלון "לביא" כנקודת העגינה האופטימאלית של מסעם הארוך. במלון זוכים התיירים מחו"ל לקבל ערך מוסף מדהים וגדוש חוויות – מיזם ייחודי שנקרא 'הום ספטליטי'. במסגרת ה'הום ספיטליטי' זוכים התיירים להתארח בביתן של משפחות יהודיות מסורתיות חברי הקיבוץ, להשתתף בקידוש ערב שבת ולשמוע מפי המארחים שיעור על יהדות מודרנית, ציונות והתיישבות בארץ ישראל. בעקבות הביקור החם שמותיר את חותמו, נרקמים לא פעם קשרים חבריים אמיצים והאורחים מחו"ל הופכים ל"שגרירים" חובבי ציון בארצות מוצאם.


מלון לביא. קרדיט צילום: איה בן עיזרי

גורמה, כשר למהדרין – יש דבר כזה

על הפן הקולינארי אמון שף המלון דוד כהן, המנצח על מטבח כשר למהדרין (גלאט) ורוקח מעדני פרימיום ברמת גורמה במנעד טעמים רחב. "מטבח כשר למהדרין הוא בעל כללי משחק נוקשים וברורים, ועבור שף זהו מגרש משחקים מאתגר במיוחד, עם כלים ייחודיים, מבנה ספציפי וחומרי גלם מסוימים. האתגר המרכזי הוא הצורך לנווט ולפשר בין הדרישות המחמירות של הכשרות והמיגבלות שדרישות אלו מציבות בביצוע, לבין רצון ותשוקה לחדש, לרגש ולהתפרץ יצירתית. בשנים האחרונות אני חש בדרישה ופתיחות מצד הלקוחות לקבלה של מנות יותר עדכניות, יותר עכשוויות וגם יותר נועזות.", דוד מסביר.


סוף שבוע יהודי במלון לביא

מי שאינו חרדי ומגיע לסוף שבוע, צריך להבין שיש כאן אווירה אחרת ומכבדים את השבת. לכן יש לוח זמנים אחר לסעודות ופעילויות רגילות לא ניתן לעשות. למשל, סעודת השבת בין 10:30-11:00 אחרי תפילת שחרית וקריאת התורה ומוסף. בין 7:30-9:30 יש קפה ועוגה. אחרי הסעודה, סיור מודרך בקבוץ, תפלת מנחה, וסעודה שלישית – שעה לפני מוצ"ש. אחר כך תפילת ערבית והבדלה.

מי שאין זה אורח חיים שלו, זו בהחלט חוויה מרתקת באווירה אחרת. אמצע השבוע פתוח לכל פעילות וסדר היום חופשי.

פרטים נוספים באתר המלון: hotel@lavi.co.il
טלפון: 04-6799061/464/455
 הנני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים ומסרונים