לביא – מלון עם רעיון ונשמה

לכתבה המקורית באתר מה-כדאי לחצו כאן.

נופש רגוע ואיכותי לצד פעילות אתגרית ובשבת אווירה יהודית מסורתית במלון של קיבוץ לביא שבהרי הגליל התחתון סמוך לצומת גולני, מול הכנרת והגולן,  10 דקות נסיעה מטבריה.

מלון לביא  שבקיבוץ לביא נמצא בנחלתו ההיסטורית של שבט נפתלי בגליל המזרחי. בקבוץ זה משמרים מסורת עתיקת יומין של הכנסת אורחים.

מימי הביניים ועד 1948 האתר נקרא לוביה. בתלמוד נזכר "פונדקא דלביא", או דלוי, מה שמרמז כי במקום נהגו להתארח וללון גם בימים עברו.  ממזרח לחורבה מצויים שרידי ח'אן לוביה, שהוקם כנראה בתקופה הממלוכית. הוא נבנה אולי בסמוך לפונדק הקודם ששכן בצד הדרך הרומית החשובה עכו-טבריה שאת שרידיו איתרו. מלון לביא מארח תיירים מהארץ ומחו"ל ומחזיר את עטרת "פונדקא דלביא" ליושנה.
המלון, אשר הוקם בראשית שנות השישים (1962), מונה 184 חדרים משודרגים ומודרניים, כולל סוויטות, חדרי דלוקס וחדרי גן עם מרפסת, חלקת דשא ומרחב משחק. במלון מסעדה מפוארת, לובי מרווח ואולמות בגדלים שונים המאובזרים בציוד לכנסים ואירועים.  בין מתקני המלון גם בריכה מחוממת ומקורה הפועלת בכל ימות השנה. המלון מאויש ומתוחזק על ידי חברי הקבוץ, המציעים לאורחיו הכנסת אורחים עם חיוך, שירות מלונאי ברמה גבוהה, אווירה קיבוצית ויחס אישי. גוידו(גדי) ששון, מנהל השיווק של המלון: "אנחנו נותנים מענה לתיירים בכמה שפות: אנגלית, איטלקית, גרמנית, צרפתית, ספרדית ואפילו הולנדית."
מלון קבוץ לביא ידידותי לילדים. למענם מופעלים בעונה "עולם הילד" – מתחם משחקים לילדים, סדנאות, הצגות ופעילויות, מתקני שעשועים ומסלול שיטוט בין בעלי החיים בקבוץ.
במקום ניתן לשכור אופניים, לרכיבה במשעולי הקיבוץ, והמלון מציע סיורים מודרכים במגוון רחב של שפות. כמו כן ניתן לקבל ייעוץ טיולים על האטרקציות הרבות והאתרים בסביבה.
בבית המדרש של לביא נערכות הרצאות בנושאים מגוונים על ידי מרצים מעולים מקרב חברי הקיבוץ, ומהאזור כולו. כך, למשל, ניתן לשמוע את סיפורו של קיבוץ לביא, ללמוד על חינוך דתי בעולם משתנה, להחכים בנושא פסיפס הדתות בגליל או על מיסטיקה יהודית בגליל.  בית הכנסת של הקיבוץ בנוי בסגנון בתי הכנסת העתיקים בגליל, מתקופת המשנה, ומושך אליו תיירים ומבקרים רבים.
לביא אתגר
משהוקם "לביא אתגר" מציע המלון שילוב של נופש מלונאי ברמה גבוהה לצד פעילויות אתגריות עם תכנים עשירים וחווייתיים.
חווית "לביא אתגר" מתרחשת במרחבים הפתוחים בקיבוץ, חוות הסוסים ומכלאת הבקר, והיא מציעה משחקי ODT (דינמיקה קבוצתית), מגוון רחב של פעילויות הכוללות פארק חבלים, משחקי פיינטבול, סנפלינג לבור המים הנסתר, משחקי ניווט ברחבי הקיבוץ ועוד הפתעות.
לביא אתגר אידאלי לחברות וארגונים שרוצים להוציא את עובדיהם לימי גיבוש וכיף, כדי לומר להם תודה על עבודתם וגם כדי לצאת משגרת העבודה השוחקת. יהודית מנחם, אחראית על שיווק וכנסים: "צוות המלון בעל ניסיון עשיר בארגון ימי עיון, הרצאות ופעילויות חוויתיות בנושאי יהדות וארץ ישראל." יהודית תתפור לכל קבוצה את האירוע המתאים לה.
לקבוצות יש פעילות גיבוש מאתגרת במיוחד: "חווית הבוקרים", שבה נדרשים המשתתפים להוביל עדר בקר משדה המרעה למכלאה תוך כדי רכיבה על סוסים.
על כך אחראי ירון הראל, שמקדיש זמן רב לפיתוח לביא אתגר ומתאים פעילות חוויתית לכל אורח. לא מזמן ביקרה קבוצת רבנים שנהנתה מאד משלל הפעילויות האתגריות. "מראה נדיר, חבל שלא צילמנו.", מספר ירון.
הפעילות לאורחי המלון מוצעת בכל ימות השבוע למעט סופ"ש, ומתאימה לאלה המחפשים נופש עם ערך מוסף, ולהעשיר את שהותם בתכנים ופעילויות שיעצימו את חוויתם מהמלון.
דרך הבשורה
נוצרים רבים מגיעים לישראל וצועדים במסלול רגלי בעקבות הדרך שבה הלך ישו במסעותיו בארץ הקודש באזור הגליל, מסע שתחילתו בכפר קנא ומסתיים בטבריה. מסלול רגלי מרהיב זה חוצה את משעוליו של קיבוץ "לביא", ורבים מבין הצליינים בוחרים במלון "לביא" כנקודת העגינה האופטימאלית של מסעם הארוך. במלון זוכים התיירים מחו"ל לקבל ערך מוסף מדהים וגדוש חוויות – מיזם ייחודי שנקרא 'הום ספטליטי'. במסגרת ה'הום ספיטליטי' זוכים התיירים להתארח בביתן של משפחות יהודיות מסורתיות חברי הקיבוץ, להשתתף בקידוש ערב שבת ולשמוע מפי המארחים שיעור מאלף על יהדות מודרנית, ציונות והתיישבות בארץ ישראל. בעקבות הביקור החם שמותיר את חותמו, נרקמים לא פעם קשרים חבריים אמיצים והאורחים מחו"ל הופכים ל"שגרירים" חובבי ציון בארצות מוצאם.
גורמה וכשר
כשנתקלים בביטוי "מטבח כשר למהדרין" עולה, לרוב, האסוציאציה האפורה של הרגל הכרושה, מרק העוף הגלותי, הצלי הסטנדרטי והכרוב הממולא שראה ימים טובים יותר. אולם המטבח הכשר למהדרין עבר בשנים האחרונות מהפכה של ממש, השתכלל והשתדרג, נמלא ניחוחות מפתים וצבעים עזים, הפנים את "חוקי המשחק" הקולינאריים והפך לשחקן מרכזי בעולם הגורמה.
דדי כהןהשף של מלון קיבוץ לביא: "מטבח כשר למהדרין הוא בעל כללי משחק נוקשים וברורים, ועבור שף זהו מגרש משחקים מאתגר במיוחד, עם כלים ייחודיים, מבנה ספציפי וחומרי גלם מסוימים. האתגר המרכזי הוא הצורך לנווט  ולפשר בין הדרישות המחמירות של הכשרות והמיגבלות שדרישות אלו מציבות בביצוע, לבין רצון ותשוקה לחדש, לרגש ולהתפרץ יצירתית. בשנים האחרונות אני חש בדרישה ופתיחות מצד הלקוחות לקבלה של מנות יותר עדכניות, יותר עכשוויות וגם יותר נועזות."
את מטעמי השף ניתן לחוות גם במסגרת שירותי הקייטרינג שמפעיל המלון, שצברו מוניטין ברחבי האזור כולו. את הארוחה מקנחים בקונדיטוריית המלון, המתמחה בתמהיל קינוחים עשיר על טהרת קונדיטאות הפרווה, ומציעה מענה למגוון גדול של אירועים.
מי שאינו חרדי ומגיע לסוף שבוע, צריך להבין שיש כאן אווירה אחרת ומכבדים את השבת. לכן יש לוח זמנים אחר לסעודות ופעילויות אתגריות לא ניתן לעשות. סעודת השבת בין 10:30-11:00 אחרי תפילת שחרית וקריאת התורה ומוסף. בין 7:30-9:30 יש קפה ועוגה. אחרי הסעודה, סיור מודרך בקבוץ, תפלת מנחה, וסעודה שלישית – שעה לפני מוצ"ש. אחר כך תפילת ערבית והבדלה.
הקבלה סגורה בשבת ורק במוצאי שבת ניתן לעזוב את המלון.
מי שאין זה אורח החיים שלו, זה מרתק לחוות אווירה אחרת.
ובקיצור למה כדאי? חדרים במגוון רמות העונה על צרכים רבים, אוכל כשר גלאט וטעים, מענה לתעסוקה לילדים ושפע אתגרים בלביא אתגר. אווירה וחוויה יהודית דתית בסופ"ש, ו
פרטים נוספים באתר המלון: hotel@lavi.co.il
טלפון: 04-6799061
לביא אתגר – ירון הראל 050-3231637 הנני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים ומסרונים