סוכות
אירועי סוכות בגליל התחתון

אירועי סוכות בגליל התחתון


החגים מתקרבים ובאים. והנה רגע אחרי שנגמר החופש הגדול, מגיעות עוד חופשות ועוד הרבה זמן פנוי עם הילדים. חופש סוכות הוא הזדמנות מצוינת לעשות יחד עם הילדים, ליצור, לראות, ללמוד, לחוות ולקחת אתכם זיכרונות טובים לשנים הבאות.

קרוב מאוד למלון לביא מתקיימים בסוכות שני פסטיבלים מהנים, האחד בבית הספר החקלאי כדורי והשני בנצרת עילית. אורחי מלון לביא מוזמנים ליהנות מחוויה משפחתית  נפלאה, ולחזור אלינו להתפנק במלון.

פסטיבל מסיק זיתים של השומר החדש (בבית הספר החקלאי כדורי) – 13 ק"מ ממלון לביא
ארגון השומר החדש עושה דברים נפלאים למען חקלאים בארץ ישראל, בדמות מתנדבים הבאים לשמור על עדרים וציוד חקלאי, וגם להתנדב בעיקר בנגב ובגליל בכל עזרה שהחקלאים מבקשים וצריכים. את שמו לקח השומר החדש מארגון השומר ההוא של פעם שפעל בארץ בתחילת המאה ה-20.

כדי לקדם עוד את הקרבה לחקלאות העברית בארץ ישראל מקיים ארגון השומר החדש זו השנה החמישית את פסטיבל מסיק הזיתים. הפסטיבל שיתקיים בבית הספר החקלאי כדור (ההיסטורי גם הוא) – מציע שפע פעילויות הקשורות לזיתים, אך לא רק. כאן תוכלו לשמוע הסברים על הזיתים, ולמסוק בעצמכם וגם לכבוש זיתים בצנצנת ולקחת הביתה, ולחכות בסבלנות שיהיו טובים למאכל.

אך פרט לענייני זיתים תמצאו כאן גם סדנאות נוספות המתאימות לכל המשפחה. כמו הכנת חוטי צמר ושזירת זרים, הכנת סימניות מחומרים מהטבע, הכנת פיתות טעימות בטבון וגם סדנת בניה אקולוגית. בנוסף, תהיה בפסטיבל פינת ליטוף ופינת צילום בתחפושות חלוציות, גם חידון ארץ ישראל והצגה לילדים וסיפורי מספרי סיפורים מפיהם של חלוצי ארץ ישראל אמתיים ממש.

פסטיבל מסיק הזיתים של השומר החדש יתקיים בכרמי הזיתים בכדורי.
ב-26, 27 בספטמבר (יז', יח' בתשרי), בין 09:00 ל-16:00.
הכניסה חופשית, אך יש להירשם מראש.

פסטיבל השוקולוד בנצרת עילית – 19 ק"מ ממלון לביא
מעטים האנשים בעולם שלא אוהבים שוקולד… ולכן, ברחבה של עיריית נצרת עילית החליטו לחגוג את חג הסוכות עם הרבה שוקולד. כאן באוויר הפתוח של הרי נצרת ימכרו טובי השוקוליטרים בארץ את מרכולתם.

ובנוסף, יתקיימו כאן סדנאות הכנת שוקולד וסיורים במפעל עילית (בתשלום). גם מופעי רחוב ומיצגי שוקולד, מספרי סיפורים והצגות לילדים בהשראת שוקולד יתקיימו בפסטיבל. בלי קשר לשוקולד, אבל נחמד בכל זאת – יוכלו הילדים לטוס בתא המדמה טיסה, ולקחת חלק בפעילויות מולטימדיה מאתגרות אחרות.

הכניסה לפסטיבל השוקולד ברחבת העירייה של נצרת עילית היא חופשית. בימים 26 ו-27 בספטמבר (יז' ויח' בתשרי) בין בשעות 11:00 – 16:00.