שוקולדים
בעקבות השוקולד באיזור הכנרת – 2 סיורים מתוקים

לאלה מכם המעריכים שוקולד משובח ואיכותי ומעוניינים לדעת עוד על תהליך הכנתו, מצאנו 2 מקומות מומלצים בדיוק עבור החוויה המתוקה הזו:

1) “גליתא חוות שוקולד”, דגניה ב’ (כשר, חלב נכרי): בחווה תוכלו ליהנות ממרכז סדנאות הכולל פעילויות שוקולד למבוגרים ולילדים.

החווה הוקמה בשנת 2007, ומציעה עולם שלם של חוויות שוקולד הכולל: חנות המפעל (המציעה מגוון מוצרי שוקולד תוצרת המקום, בטעמים ייחודיים ובמגוון אריזות ססגוניות וצבעוניות המתאימות כמתנות), בר שוקולד מפנק עם גלידות תוצרת בית וקינוחי שוקולד ייחודיים, סרט ייחודי המספר את תולדות השוקולד, הקמת חוות השוקולד “גליתא” והגשמת החלום, וכן “מרכז סדנאות” המציע סדנאות חוויה בשוקולד למבוגרים ולילדים בכל הגילאים (החל מגיל 3). המשתתפים בסדנאות זוכים לקבל את מעשי ידיהם בתום הסדנה (העבודות מתקררות במקרר בתום הסדנה כרבע שעה ואז נארזות בקופסאות אישיות למשתתפים).

בסדנאות שבחווה ניתן להכין בית משוקולד מעוטר בממתקים, כולל גינה וגדר עשויים ממתקים בדיוק כמו בסיפורי האגדות. כל סדנה נמשכת כשלושת רבעי שעה ובינתיים ההורים (אם לא בחרתם ב”סדנה המשפחתית” להורים ולילדים) מוזמנים להתיישב בבית הקפה של “גליתא” שמעברו השני של אולם הסדנאות ולהתבונן בילדיכם עובדים מבעד לחלון זכוכית גדול.

לאחר הכנת חטיפי השוקולד השונים מקבלים מגש עתיר סוכריות וממתקים צבעוניים לקישוט החטיפים.

2) “ג’ונקולד”, מנוף (כשרות מטעם מועצה אזורית משגב): ג’ון אלפורד עובד לבד במפעל הקטן שבבעלותו, שבו הוא מייצר כדורי שוקולד מנוגט ומשוקולד לבן, חלב ומריר ומצפה אותם בסוכריות צבעוניות או בקקאו. ג’ון גם עוטף בשוקולד צימוקים ותפוזים סיניים מסוכרים וממשיך להמציא כל מיני שילובים מתוקים. למרות שג’ון העובד היחיד של עצמו, יש לו גם זמן לערוך סיורים מודרכים קצרים ללא תשלום בשני אולמות הייצור הקטנים והריחניים. בדרך הוא מספר על תהליך הציפוי, מרכיבי השוקולד, על ההבדל בין שוקולד לבן, לשוקולד חלב ולשוקולד מריר ואם שואלים – גם על עברו המקצועי ואיך נקלע תייר ניו זילנדי כמוהו לייצור עצמאי של שוקולד בגליל. חנות המפעל מציעה את מארזי שוקולדבמחירים הוגנים.

מפעל תעשייתי קטן לשוקולד בבעלותו של ג’ון, שהוא גם העובד היחיד במפעל. המפעל הוקם ב- 2001. ג’ון מייצר כדורי שוקולד, מצפה בשוקולד צימוקים, בוטנים, אגוזים ועוד. כדאי לבוא עם חברים או ילדים, לערוך סיור מודרך על תהליך הייצור במפעל, הנאה גדולה לילדים ולמבוגרים. הסיור כולל טעימות, הומור וידע רב. אח”כ אפשר לקנות מחנות המפעל את השוקולדים במחיר חנות מפעל. הסיור ללא תשלום.

מומלץ לתאם ביקור מראש על מנת שג’ון יוכל להדריך ולערוך סיור במפעל.

ג´ון אלפורד‚ ממציא הקורנפלקס המצופה בשוקולד‚ הוא אדם מתוק לפחות כמו הממתקים שהוא מייצר. הוא עובד לבד במפעל הקטן והצעיר שבבעלותו‚ בו הוא מצפה כדורי שוקולד בסוכריות צבעוניות‚ עוטף בשוקולד צימוקים ותפוזים סיניים מסוכרים וממשיך להמציא כל מיני שילובים מתוקים. למרות שג´ון העובד היחיד של עצמו‚ יש לו גם זמן לערוך סיורים מודרכים בשני אולמות הייצור הריחניים. בדרך הוא מספר על תהליך הציפוי‚ מרכיבי השוקולד‚ ואם שואלים – גם על עברו המקצועי ומוצאו (ניו זילנד). חנות המפעל מציעה תוצרת מגוונת במחירים מצויינים.