בריכה מקורה
בריכה מחוממת וסאונה מפנקת במלון לביא

מי שבא למלון של קיבוץ לביא, יכול ליהנות מדברים רבים: יופיו של הקיבוץ. הנוף המקסים של האזור. הקרבה אל הטבע, השקט והשלווה. וכדי להוסיף לזה עוד מעט רוגע, אתם מוזמנים לבריכה המחוממת של קיבוץ לביא, בילוי מושלם לימי החורף הקרים, ולא רק…

בבריכה המחוממת של מלון לביא תוכלו ליהנות משעות פתיחה נפרדות ומשפחתיות לבחירתכם. במתחם הבריכה תמצאו בריכה גדולה ומרווחת, וגם בריכה לקטנטנים. בנוסף, במתחם ישנה סאונה יבשה, שיתרונותיה הם גם הפינוק כמובן, אבל לסאונה ישנן גם איכויות נוספות; והרי חלק מהן, אבל קודם לכן בואו ונלמד קצת מהיכן הגיעה הסאונה, ומי בכלל המציא אותה.

מקורה של הסאונה
הסאונה היבשה של מלון לביא היא מבנה עץ, ובו תנור עם אבני ליבה, המייצרים חום גבוה ואפס אחוזי לחות. בסאונה דרגשי ישיבה ושכיבה מעץ. אך, כפי שאתם בוודאי יודעים, מלון לביא לא המציא את הסאונה, וזו גם לא המצאה ישראלית. אז מי המציא את הסאונה? שאלה טובה. ובכן…

הסאונה היא המצאה פינית, והיא מהווה חלק משמעותי בתרבות הפינית. הפינים רואים בסאונה הזדמנות לניקוי הנפש והגוף. בעבר, היו סאונות ציבוריות רבות, הקיימות אמנם גם היום בפינלנד, אך כיום תמצאו סאונה כמעט בכל בית פיני. לעיתים קרובות, תוכלו למצוא גם סאונות הנמצאות בטבע, פעמים על שפת אגם יפה או באמצע יער. לא פעם תוכלו למצוא גם בקתת סאונה באמצע מרחבי שלג גדולים… חוויה מעניינת המשלבת ריפוי דרך חום וקור – יחדיו.

איכויות ריפוי ובריאות
הטמפרטורה הגבוהה בסאונה גורמת לפעולת אינטנסיבית של בלוטות ההזעה, מה שגורם בתורו גם לירידה בלחץ הדם, באופן המאפשר אספקת דם לכל האיברים החיוניים בגוף. עקב הרפיית השרירים, כתוצאה מהתהליכים המוזכרים, ישנה הפחתה של כאבים בשרירים ובפרקים. התחושה הנלווית למצב פיסיולוגי זה, היא של התרוממות רוח נעימה.

על מנת להשיג את המרב מהשהייה בסאונה, כדאי להיכנס אליה לאחר רחצת הגוף, ולהשתמש בשעון החול שמגביל את השהייה ל-10 עד 15 דקות בלבד, באופן שלא יגרום נזק מפאת החום, אלא יושגו התוצאות החיוביות והמרפאות כל כך של הסאונה.