דבורים
דבורת התבור – חוייה לילדים

פחות מעשרים דקות מקיבוץ לביא, כמה דקות בלבד מכפר תבור- שוכן לו המושב: שדמות דבורה, טובל בנופו של הר התבור.
ובתוך המושב, נמצא מרכז מבקרים כפרי ומזמין – דבורת התבור.

בדבורת התבור למי שכבר ניחש אפשר לראות דבורים, אבל לא רק דבורים, אלא גם תולעי משי וגם כבשים ועיזים, טווסים ועוד כמה חיות שמהדסות להן במשק להנאתן.

דבורים
אז, בואו נתחיל מהדבורים. בדבורת התבור תוכלו לקבל הסבר על האופן שבו הדבורים מייצרות דבש, משלב הפרח ועד הרבייה והעבודה שלהן בתוך הכוורת, וגם לצפות ברדיית הדבש עצמו מתוך חלות הדבש המתוקות. תוכלו לראות את הדבורים בעצמכם, באופן מוגן… וללא חשש מעקיצות. כמובן, שאחרי שראיתם את הדבורים עובדות על הכנת הדבש, אתם מוזמנים גם לטעום דבש טעים שהכינו הדבורים האלה ממש.

תולעי משי
באזור זה של מרכז המבקרים תוכלו לצפות, ולקבל הסבר על גידולו של פרפר טוואי המשי. לראות כיצד מפיקים מפקעת הזחל את חוט המשי, וכיצד הופכים החוטים הללו לבד משי נעים.

תולעים אדומות יצרניות ההומוס
הומוס הוא זבל אורגני ההופך לדשן משובח לצורכי חקלאות. ומי עוזר בייצור ההומוס? אכן, התולעים האדומות. הילדים ילמדו על התהליך המרתק של פירוק הזבל האורגני והשימושים הטובים והאקולוגיים הנעשים בו.

פינת יצירה
אחרי שהילדים למדו וראו במו עיניהם תהליכים מדהימים אלה, הם מוזמנים לגשת לפינת היצירה בה יוכלו ליצור נרות מדונג, או להכין (ולאכול כמובן) שוקולד מדבש. לעסוק ביצירות שונות הקשורות לחוטי המשי, בתוספת חומרי יצירה שונים כמו גבס ועוד.

פינות החי
לאורך הסיור כולו תוכלו לסור אל החיות השונות שמהלכות במשק, אם בכלובים ואם חופשי, ואפילו להאכיל מתוך כף ידכם ממש את העיזים הננסיות של דבורת התבור.

אתם מוזמנים, אם כן, להצטרף לחוויה של כיף ולימוד… לא רק לילדים.