כפר קדםכפר קדם
חוויות משפחתיות לחגי תשרי

באזור של קיבוץ לביא תמצאו שלל אטרקציות שילדים יאהבו; שבנוסף על היותן חוויה מיוחדת ומהנה, הן גם מלאות בלימוד על ההיסטוריה וגם על הצומח וגם על החי. הנה שלוש אטרקציות כאלה, בבקשה.

עולים לרגל בכפר קדם
במושב הושעיה במרחק של 18 ק"מ בלבד ממלון לביא שוכן כפר שנראה כאילו אנשי התנ"ך ממש מתהלכים בו; וגם אתם מוזמנים להצטרף לחגיגה הקדומה. לאחר שתעטו עליכם כותנות פסים וכפיות שיעטרו את ראשיכם (ויגנו עליכם מהשמש הקופחת) – תגלו בעצמכם דרך הידיים והרגליים כיצד גיבנו פעם גבינות מעדר הצאן, כיצד אפו פעם לחם ופיתות. תוכלו גם לאכף בעצמכם חמורים חמודים, ולצאת לרכיבה בתוך הנוף הגלילי הקסום. ותוכלו גם לשלוח הודעה אל חבר או קרובי משפחה באמצעות יונת דואר… ממש ממש כמו אז. את הגבינות והפיתות הטעימות, תוכלו לשבת ולאכול בתוך סוכה כשרה.

דרך העץ בשדמות דבורה
שם הפארק הזה כבר מרמז על מהותו. דרך העץ שבסמוך למושב שדמות דבורה שלמרגלות התבור (16 ק"מ בלבד ממלון לביא) הוא חגיגה לעצים. כאן תגלו את חשיבותם של העצים לחיינו; מהשפעתם על טיב האוויר שאנו נושמים, ועד לאופן שבו הם הופכים להיות יצירות אמנות וגם רהיטים שימושיים ויום-יומיים. בקיצור, כאן בדרך העץ שליד שדמות דבורה אפשר להבין היטב, ולהעריך מחדש את המובן מאליו. הפארק עצמו מלא בעצי פאולוניה גדולים ונותני צל (מקום טוב לפיקניקים). בסוכות אפשר ליהנות כאן גם ממבוך ענק, וגם מסדנאות בנייה וגילוף בעץ. אפשר גם לקנות פה משחקי עץ וחפצי נוי, שנעשו בידי טובי האמנים והאמנויות.

חוויה אורגנית בחווה
במושב הרדוף שנמצא כ-30 ק"מ ממלון לביא, ישנם מספר דברים מיוחדים. משם צמח החינוך האנתרופוסופי , וקיבל את הנוסח הישראלי שלו. שם גם קיים מוסד נפלא, שהוא מזור לאנשים שנפשם זקוקה לאהבה גדולה. ושם גם קיימת הרפת האורגנית היחידה בארץ. בחוויה האורגנית הזו, תוכלו ללטף עגלות ולהאכילן מבקבוק, ללמוד על האבוס והכנתו עד להגעתו לקיבתן של הפרות. אפשר גם לומר שלום לתרנגולות החופש שגדלות שם, ולהאכילן גרעינים וזירעונים אורגניים וטעימים. וגם לעבור בשדות האורגניים, ולקטוף במו ידיכם מגוון של ירקות טובים ומזינים – ובסופם אתם מוזמנים להכין במו ידיכם ארוחה טעימה – משלל המוצרים האורגניים של החווה.


צוות מלון לביא מאחל לכם חגי תשרי מלאים חוויות כרימון; ומתוקים, מתוקים מדבש!