טיול בקיבוץ

מטיילים בקיבוץ לביא

בכ"ד שבט לפני 70 שנה, חבורת צעירים, רובם פליטי שואה, עלתה לגבעה חשופה בהרי הגליל התחתון, סמוך לצומת גולני. אותה חבורה הייתה חלק מתנועת בח"ד (ברית חלוצים דתית) לפני עלייתם ארצה הם הקימו באנגליה חווה, בה התנסו בעבודת החקלאות, למדו עברית והכשירו את עצמם לחיי שיתוף והקמת קיבוץ.

תנועת ברית חלוצים דתית

היום 70 שנה אחרי, אי אפשר להאמין לסיפורי הראשונים שהקריבו את עצמם ונאחזו בקרקע ללא מים וללא אמצעי קיום. כל מה שהוקם בעמל כפיים, אמונה ויצירה מאפשר לנו ממשיכי דרכם להיות גאים בהם ובמורשת המפוארת שהשאירו לנו, ולהמשיך אותה.
בקיבוץ שלנו גרות כ-150 משפחות ו כ-700 תושבים בגילאי 0- 98. אנחנו עדיין קיבוץ שיתופי- חיה נדירה במחוזותינו. מה זה אומר? שאנחנו אוכלים ארוחת בוקר וצהריים בחדר אוכל, שאין לנו מכונת כביסה בבית, שחלקנו עושים תורנות לחליבת פרות למרות שאנחנו עורכי דין או מורים, שהילדים שלנו הולכים מבית ספר לבית ילדים וזוכים לפעילות כייפית, שיש לנו הרבה ערבי תרבות ושאנחנו קהילה מגובשת שכיף לחיות בה

הדשא של קיבוץ לביא
לא אנחנו חשבנו על הקמת מלון בישוב שלנו, בתקופת המשנה והתלמוד שכן במקום פונדק דרכים ששירת עוברי אורח שהלכו מציפורי לטבריה, שהיו ישובים מרכזיים מאוד באותה עת. אנחנו רק ממשיכים את המסורת ודואגים להיות תמיד מעודכנים בכל החידושים.
ברחבי הקיבוץ שלנו אתרים רבים שמספרים מזוויות שונות את סיפורו של הקיבוץ והחברים הגרים בו. אנו מזמינים אתכם להרחיב את חוויות האירוח אצלנו במלון קיבוץ לביא.
אין צורך להכנס לרכב. מוזמנים לגשת לקבלה ולקבל פרטים על השכרת אופניים או לקבל מפה וללכת ברגל, אנחנו בטוחים שלא תתאכזבו.
גן הורדים- לא רק בירושלים. בגן הורדים שלנו מינים רבים וצבעוניים של הפרח היפה הזה. תוכלו, לראות כיצד פעלו בתי בד בגליל להפקת שמן זית ,לשחק במתקנים או פשוט לנוח ולהנות מהנוף.

פארק בקיבוץ לביא

גן חושים- סמוך לגן הורדים נמצא גן חושים. הגן שנתרם ע"י משפחה מהקיבוץ, לזכרם של סבם וסבתם שהיו חרשים ועיוורים. בגן החושים השילוט בכתב ברייל, צלילים עדינים שהטבע מפיק, פכפוך מים ושיחי תבלין ריחניים- חגיגה רב חושית ונגישה לכולם.
רפת- הגעת לקיבוץ אמרת רפת. בקיבוצים רבים מזמן סגרו את הענף הזה, אבל אנחנו כבר אמרנו קיבוצניקים אמיתיים ולא נשברים. אל תתנו לאף אחד להפחיד אתכם מהריח ומהפרות.

תצפית בקיבוץ לביא
גן ארבעת המינים- אצלנו סוכות כל השנה. הגן הוקם ע"י חבר קיבוץ לזכר הוריו. בגן ארבעת המינים גדלים עצי תמר ללולבים הדסים, אתרוגים וערבות.
תצפית לארבל- את האמת שהכי כיף לרדת מהמצוק היפה הזה לכיוון הכנרת, אבל אם מתחשקת לכם חוויה יותר נינוחה, התצפית בהחלט תספק לכם אותה. מהתצפית תראו את קרני חיטין, טבריה, הרי הגליל ובקעת כינרות.

מוזמנים להמשיך לטייל בקיבוץ ולגלות עוד פינות חמד יפות.
טיול מהנה