יקבים בעמק יזרעאל
יקבים בעמק יזרעאל

יין ישמח לבב אנוש. וכשהיין טוב – על אחת כמה וכמה. וכשהיין נעשה ביקב מקומי בלב חם ובידיים אוהבות – אז טוב הדבר פי כמה מונים. אנחנו מזמינים אתכם לעצור בדרך למלון לביא בכמה יקבים נפלאים, ובדרך להכיר גם את עמק יזרעאל היפה וההיסטורי.

יקב עמק יזרעאל (קיבוץ חנתון – 26 ק"מ ממלון לביא)
קיבוץ חנתון נח בנופי הגליל התחתון ממש בקרבת מחלף המוביל – כך שהוא מקום נפלא לעצור בו בדרככם למלון לביא. מדובר ביקב שהוקם באהבה ע"י זוג עולים אמריקאים, שחבר אליהם גם חבר יינן מקצועי מקליפורניה.  היינות שמיוצרים כאן משלבים את הידע של יינות קליפורניה, שמיושמים על השמש הישראלית הנהדרת – והטעם שיוצא מכך – הוא חוויה נהדרת בהחלט. היקב מייצר שבעה סוגי יין משובחים ומפתיעים בטעמם. מרכז המבקרים פתוח למבקרים ולטעימות, ותוכלו לקנות בו גם דבש מקומי נפלא.

יקב יפתחאל (אלון הגליל – 25 ק"מ ממלון לביא)
גם מושב אלון הגליל מונח לו על גבעה ממש בסמוך למחלף המוביל, ומהווה מקום נפלא להשקיף ממנו על  העמק בדרך למלון לביא. השם יפתחאל הוא השם המקראי למקום שבו יושב לו כיום מושב אלון הגליל, המוקף ביער אלונים מהעתיקים ביותר בארץ. היקב מגדל במושב את ענביו, והוא מוכר מגוון רחב של יינות בטעמים שונים. יקב יפתחאל הצליח לקחת סוג ענבים שפחות מצליחים להפיק ממנו יינות טובים בישראל (הסנג'ובזה), ובכל זאת ליצור יין מענג במיוחד. ביקור במרכז המבקרים של היקב הוא חוויה בפני עצמה, שכן הוא נמצא בתוך בקתת עץ מעולם אחר, בתוך הירוק השופע שמסביב, ובתוכו מוצגות גם עבודות אמנות מתחלפות של אמני הסביבה.

יקב טוליפ (קריית טבעון – כ-30 ק"מ מלביא)
בדרך למלון לביא תעברו בוודאי גם בצומת התשבי, ושם ליד – שוכן לו כפר מיוחד במינו: כפר התקווה. זהו כפר לאנשים מיוחדים על צלע ההר הקסום של קריית טבעון, משקיף על הכרמל ועל עמק יזרעאל. הכפר מאפשר לאנשים הגרים בו לחיות חיים מלאים ולהשתלב בחברה. מתוך חזון זה בחרה לה משפחה אחת מיוחדת, משפחת יצחקי, להקים את היקב שלה בתוך הכפר עצמו, ולאפשר תעסוקה מבורכת לדייריו. שילוב של עבודה מכל הלב והרבה מקצועיות וניסיון – מוציאים אל הפועל יינות נהדרים. משפחת יצחקי גם עומדת על כך שמחירי היינות לא יעלו, ויישארו במחירים נוחים לכל מי שאוהבים יין באמת.