מוזיאון כפר תבור
מוזיאון כפר תבור

התיישבות יהודים בארץ ישראל לא נפסקה מאז שהגיע לכאן אברהם אבינו. אולם, במאתיים השנים האחרונות החלה התעוררות מחודשת של העם היהודי לבוא וליישב את ארצו; אותה התעוררות שהביאה אל הקמתה של מדינת היהודים בארץ ישראל.

אנו במלון לביא, מזמינים אתכם להעמיק את היכרותכם עם ההתיישבות החלוצית בארץ ישראל, בעיקר כעת בסמוך ליום העצמאות. בואו לבקר במוזיאון כפר תבור, הפותח למבקריו חלון להכיר את המתיישבים שהיו פה בסוף המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20. המוזיאון נצא כ-14 ק"מ ממלון לביא.

הסיור במוזיאון
הסיור במוזיאון של כפר תבור מפגיש את המבקר באופן מפעים לב ומרגש עם החלוץ של פעם. עם האיכרים שעבדו בעמל רב וביזע כפיים את האדמה. גידלו תרנגולות ופרות. המציאו פטנטים חקלאיים כבר אז, וגם פתחו בית ספר ללמד את הילדים.

כל אלה מוצגים בטוב טעם במוזיאון, העומד בליבה של המושבה הוותיקה כפר תבור, צופה אל הר תבור המיוחד כל כך בצורתו, שבזכותו ניתן לה שמה.

תוכלו לראות במוזיאון פריטים אותנטיים של האיכרים. שחזורים של בית איכר של אז וגם של בית הכנסת. תוכלו להיכנס אל סוכת השומר, שבלעדיו לא היה מתאפשר להחזיק את כל השדות ובעלי החיים. תראו את אריזות הטבק המקוריות, שהיוו את הגידול העיקרי באזור בתחילת המאה ה-20. צילומים רבים וגם ציורים ופסלים יכניסו אתכם לאווירה המיוחדת של תחילת המאה ה-20 במושבות. ובחצר תפגשו את הטרקטור ששימש את המתיישבים וכלים חקלאיים נושנים נוספים.

ואם לא די בכל זה, הרי שאנשי המוזיאון השכילו ליצור סרט משובח, המכניס אפילו עוד יותר אל אווירת החלוציות וההתיישבות. חיי האיכרים וההתלבטויות שלהם. חיי הילדים, המנסים לחיות חיים רגילים בתוך אווירה שלעיתים רבות הייתה מלאה בתחלואה וגם בתקיפות הערבים שמסביב. החבאת נשק בסליק ומאבק על החיים, על הבית ועל האדמה.

ביקור מומלץ – להכיר עוד את התיישבות, מכיוון נועז, אמיץ וחדש.