מעיין אלרואי ורכבת העמק
מעיין אלרואי ורכבת העמק

מעיין אלרואי ורכבת העמק

כמעט כל מי שמגיע אלינו למלון לביא מכיוון דרום יעבור בצומת התשבי. ושם ליד צומת התשבי ישנה פנינת טבע קסומה בדמות מעיין, השוכן למרגלות הר הכרמל, הירוק כל ימות השנה – רגע לפני הכניסה לעמקי הצפון ולגליל התחתון. אנו מציעים לכם לעצור שם לטיול רגלי קצר, מתחת ליישוב המיוחד טבעון. ובדרך לעבור גם על פני קרון ישן של רכבת העמק שחידשה את המסילה שלה, ואחרי שנים רבות רבות שבה לפעול, ולחלוף בשדות עמק יזרעאל.

קרונות של רכבת העמק
את הרכב כדאי להחנות בפארק הקטר אלרואי. שם הילדים ייהנו מפארק רחב מדשאות שעליו נחים קרונות רכבת ישנים ומשחוזרים ששימשו פעם את רכבת העמק האגדית, שאחת מתחנותיה עברה ממש בסמוך לכאן. קרונות צבעוניים, שאל חלקם ניתן לטפס ואפילו להתיישב ליד הגה, כדי שהילדים ייהנו עד הסוף – מחכים לכם בפארק הנעים. כמה מטרים אחרי הקרונות בהמשך שביל עפר מחכה לכם עין אלרואי.

עין אלרואי
מעיין אלרואי הוא פנינת טבע. בריכה מוקפת בצמחייה ירוקה מכל עבר תקבל את פניכם, ותזמין אתכם לטבול במימיה המקררים. המעיין שימש את היישוב אלרואי בין השנים 1936 – 1952. (כיום אלרואי היא שכונה של המועצה המקומית קריית טבעון).  הבריכה אליה מוזמנים העוברים והשבים להיכנס ולטבול – היא בריכת זאב, על שם זאב שורקי שחפר אותה בשנות ה-60 לצורך השקיה חקלאית של השדות הסמוכים.

נחל קישון ופארק העמקים
אחרי שהתרעננתם בעין אלרואי, אתם יכולים לחזור אל הרכב, או להמשיך בדרך עפר לאורך נחל הקישון. לאחר מספר מטרים תעברו תחת גשר אבן, ששימש את רכבת העמק ההיא של פעם. אתם יכולים גם לעלות ולטפס על הגשר ולראות את המסילה המקורית שהעבירה נוסעים רבים בין חיפה לדמשק. המשך השביל היפה, הנח כאשר הר הכרמל מעל ושדות העמק הפוריים לצדכם – ייקח אתכם לפארק העמקים ששולחנות פיקניק רבים ממתינים בו למבקרים. יש פה גם עץ תות ענק וצמחיית נחלים שופעת ועצי אלון מקומיים ומחטניים שמציצים מהר הכרמל והגבעות הסמוכות. יפה יפה כאן.

אחרי שסיימתם את המסלול הקצר והנעים, אתם מוזמנים להמשיך אלינו אל מלון לביא, עוד 37 ק"מ בעמק היפה – ואתם כאן!