עין פוריה
מעיינות מרעננים באזור מלון קיבוץ לביא

מטיילים במעיינות

ארץ ישראל ניחנה באוצרות רבים. יש לנו את הים המלוח הנמוך ביותר בעולם – הוא ים המלח. ויש לנו את הימה המתוקה הנמוכה ביותר בעולם – היא הכנרת. אך, בנוסף לאלה ולים התיכון הנפלא שלנו – יש לנו בארץ ישראל גם מאות מעיינות נפלאים – חלקם רדודים וחלקם עמוקים, חלקם מתוקים וחלקם מליחים. אבל בכולם נפלא לטבול ביום קיץ חם. הנה דוגמא לשלושה מעיינות מרעננים ויפים, השוכנים בקרבה למלון קיבוץ לביא. מוזמנים!

מעיין שדמות דבורה – 16 ק"מ מלון קיבוץ לביא
אם תיכנסו למושב שדמות דבורה ותיסעו על הכביש הראשי, תגיעו לשביל עפר, ואם תמשיכו לעקוב אחרי השלטים האומרים: בשביל החמישה – מעיין שדמות דבורה; תגיעו אל בריכה בצורת מחומש. מים זכים וצלולים ממלאים את הבריכה המחומשת הקטנה והמטופחת. ועל שום מה היא מחומשת? על שום זכרם של חמישה לוחמים שנהרגו במבצע צוק איתן, ואחד מהם הוא בן המושב. המעיין עצמו נחפר בשנת 1941 כאשר עלה המושב על הקרקע, וגם את חדר השאיבה הוותיק תראו לצד הבריכה – כשמסביבה צל נעים ויופיו המרהיב והשקט של התבור.

עין פוריה – 20 ק"מ מלון קיבוץ לביא
לא רחוק מהיישוב פורייה, מול הכחול הבוהק של הכנרת היפה – יושבת הבריכה הקסומה הזו, שמימיה מגיעים אליה ממספר נביעות צמודות. קק"ל שלקחה לידיה את טיפוח המקום – בנתה גשרוני עץ קסומים מעל הבריכה, ועצי הדקל המגביהים מעליה רום, משווים למקום מראה של נווה מדבר. מקום מושלם לטבול ביום חם, ואח"כ לשבת לשתות משהו קר או קפה חם, לאכול משהו קל, וליהנות מהרוגע האין סופי.

עין יבנאל – 23 ק"מ מלון קיבוץ לביא
עין יבנאל איננו בריכה חשופה, אלא מקור מים נסתר, החצוב ונובע מההר ממש. מדובר בחוויה מרעננת וקרירה ביופי המרהיב שמעל המצוקים התלולים של בקעת יבנאל.  הפתח שבמערה נמצא בין צמחיית מים יפיפה, המרמזת על המים המתוקים המצויים שם. המערה עצמה גם מתפתלת מעט פנימה, ומזמינה את האמיצים לסקור אותה. את הדרך אל המעיין יש לצעוד מרחק לא רב אמנם, אך במקומות מסוימים השביל צר ותלול – ומצריך תשומת לב רבה. אך, בתום ההליכה – מובטח מראה משובב לב ובלתי נשכח.