נדידת הציפורים הגדולה
נדידת הציפורים הגדולה

הנדידה הגדולה

שאו עיניכם למרום, וראו: המוני דיות מכל מיני סוגים ומכל מני גדלים. שקנאים גדולים. חסידות לבנות וחסידות שחורות. פלמינגו ורודים. עגורים אציליים המשמיעים קולותיהם למרחוק תוך כדי מעופם. סוגים רבים של ברווזיים. עופות דורסים גדולים ובינוניים. ציפורי שיר קטנות – חלקן צבעוניות, חלקן אפרפרות.

שאו עיניכם למרום וראו: המוני ציפורים חוצות את שמי ארץ ישראל. חלקן עוצרות פה לרגע קט, לימים ספורים, וממשיכות במעופן מארצות הצפון לארצות הדרום. וחלקן חורפות פה לאורך הסתיו והחורף הישראלי, וישובו לארצות הצפוניות בהן הן מקננות "ומקימות משפחה" – אך ורק באביב.

מי שזוכה להגיע לחופשה נעימה במלון לביא בתקופה זו של הסתיו, ומגיע מדרום הארץ, ממרכזה או מצפונה; יזכה לראות בוודאי, בכל דרך שבא תגיעו, לא מעט ציפורים נודדות. אנו מציעים לכם בחום להרים עיניים לשמיים תוך כדי נסיעה (לא הנהג כמובן!! אבל, זה משחק נפלא לילדים).

ובכל פעם שאתם מזהים מעליכם ציפורים רבות עפות ביחד בקבוצה – מצאו מקום נוח ובטוח! לעצור בשולי הדרך, ולעמוד ולצפות בהשתאות ביצורים הנפלאים האלה, העושים דרכם קילומטרים רבים. רבים כל כך שאין הדעת משגת – כיצד ציפור קטנה כל כך (כמו ציפור שיר למשל), מסוגלת להניע כנפיים קטנות – ולהגיע עד אלינו מסיביר הרחוקה. או כיצד עופות גדולים סומכים כל כך על משבי הרוח שיישאו אותם בדיוק לאן שהם צריכים להגיע.

אולי גם אנחנו יכולים ללמוד משהו מאותן ציפורים קטנות ועופות גדולים – הסומכים כל כך על החוקיות העדינה שבטבע. ציפורים הקשובות לשינויי מזג האוויר, קשובות לרוחות הצפון. ללמוד משהו מכל אותן הציפורים הנאמנות כל כך לתפקידן…

ובינתיים, כמה נפלא לשחק את משחק הילדים הנהדר והחווייתי והמלמד הזה – כל הדרך אל החופשה שלכם במלון לביא.