תמונה של אורות העיר טבריה בלילה
סיור סליחות גם בטבריה

כשחושבים בדרך כלל על סיור סליחות בצפון הארץ, עולה מיד תמונתה של העיר צפת. אולם, בל נשכח שגם העיר טבריה היא אחת מערי הקודש של ארץ ישראל. אחת מחמש הערים שלא ניטשו מעולם, ויהודים שהו בהן, ולמדו בהן תורה גם בימי הגלות הקשים, שבהם רוב עם ישראל היה מפוזר בפזורותיו, בכל קצות תבל. אבל, בעיר טבריה – חיה ופעמה הרוח היהודית מאז היווסדה ועד היום. כאן גם קבורים הרמב"ם ורבי מאיר בעל הנס וגם רבי עקיבא ועוד צדיקים. אז, כשהעיר טבריה נמצאת במרחק של 12 ק"מ בלבד מקיבוץ לביא – אנחנו ממליצים בחום על סיורי הסליחות של העיר טבריה, כאשר אתם באים להתארח אצלנו כאן במלון לביא.

מתחילים ב-21:00 עד השעות הקטנות של הלילה
בעיר טבריה יוצאים סיורי סליחות בכל יום שני באלול – בשעה 21:00 מבית הכנסת "כיפות השל"ה הקדוש", ועוברים דרך בית הכנסת של חסידי קרלין ובבית הכנסת "עץ החיים" של רבי עבולאפיה, ממשיכים לבית הכנסת סניור ומסיימים אצל רבי מאיר בעל הנס או אצל הרמב"ם – בשיא השיאים לתפילת הסליחות. הסיור הזה שהוא ללא תשלום (אך עדיף להירשם מראש) – מעביר אתכם בכוונה תחילה בבתי כנסת ספרדי ואשכנזי וגם בית כנסת טברייני אסלי, שאפילו התפילה בו היא בנוסח טברייני. בסיור ישנה גם התייחסות לכנרת המתוקה, שלה ההלכה מייחסת תכונות של טהרה, ובכך על העוצמה החזקה שבתשליך המביט אל מימי כנרת.

סליחות מעורבות בריח הפיצוציות
כדי ליהנות מהאווירה הטבריינית המיוחדת של הסליחות – לא חייבים להצטרף דווקא לסיור – אפשר גם לעבור בין קברי הצדיקים וגם בין חצרות הצדיקים החיים של טבריה, וליהנות מהחמימות הטבריינית של לילות אלול; חמימות שמורגשת לא רק באוויר, אלא גם בנשמות מאירות הפנים מכל עבר. וכל זה נמהל בין שווארמות פתוחות עד אמצע הלילה ופיצוציות של צעירים שלא הולכים לישון – בין האורות המרצדים מהעבר השני של הכנרת, וריח הדגים שעולה ברשתות הדייגים עם אור היום.