סיור תוכן : מרכז הסת”ם – צפת
סיור תוכן : מרכז הסת”ם – צפת

ביקור במרכז הסת”ם הוא אחד הבילויים האיכותיים ביותר שתמצאו בצפת ובסביבתה – רוחניות, ידע ונוף עוצר נשימה יקבלו את פניכם על הר כנען.

המרכז, שהוא היחיד מסוגו בעולם, חושף בפני מבקריו, בדרך חווייתית, ערכית ומפתיעה, את אחת האומנויות העתיקות במסורת היהודית – אומנות סופרי הסת”ם: ספרי תורה, תפילין ומזוזות.

בואו לחוות מסע מרגש ומהנה מאוד אל סודות הא’-ב’ ולהכיר מקרוב היבטים מרתקים במסורת היהודית. המילים היקרות כל כך, המשמעותיות לכל יהודי, נחשפות במלוא יופיין ומשמעותן בליווי אמצעי ההמחשה המשוכללים ביותר.

מי הם סופרי הסת”ם?

סופרים אלה משמרים מקצוע עתיק יומין שתכליתו כתיבה נכונה של פסוקי קודש, על פי כללי גרפיקה נוקשים המפורטים בספרי הלכה. ראשי התיבות סת”ם מתייחסים לכתיבת ספרי תורה, תפילין ומזוזות, ובמרכז המבקרים תוכלו ללמוד אודות תורת הכתיב העברי הקדום וגם להתנסות בה.

המסורת היהודית בת אלפי השנים מוצגת באופן שמתאים בהחלט לכל הגילאים וגם לקבוצות ומשפחות לא דתיות או מסורתיות – חגיגה אמיתית לכל מי שמעוניין להרחיב אופקים ביהדות.

במקום תהנו מחוויות שונות שכולן עטופות יחד ברוח היהודית:

  • מיצג בעקבות סופרי הסת”ם ועבודתם: על הבמה הנוסעת (ב-°360) תגלו את סוד אותיות הא’-ב’ החל מבריאת העולם דרך מתן תורה ועד ימינו. תפגשו סופר סת”ם וירטואלי החי במצרים העתיקה. על גבי מסך תלת מימדי תראו איך מייצרים את גווילי הקלף עליהם אוצרות הסת”ם. לסיום, תצפו בווידאו קליפ מסחרר המוקרן על מסך ענק של 180 מעלות.
  • משחק טריוויה אינטראקטיבי שדרכו תלמדו על נושאי הסת”ם ותתרשמו מדגמי ענק של ספר התורה, תפילין ומזוזה הנפתחים וחושפים את תוכנם. במהלך המשחק, צופים בשלושה סרטים מרתקים על-גבי מסכי פלאזמה ענקיים וישנו גם פרס למנצח.
  • התנסות עצמית שבה תפגשו סופר סת”ם, תוכלו להתרשם מעבודתו ולשאול שאלות. עם קולמוס נוצה וקלף אמיתי אף תתנסו בעצמכם בכתיבת סת”ם.
  • ניתן לבחור בין אולם פנימי לבין מרפסת הנוף פנוראמית המשקיפה אל נופי הגליל והכנרת. כאן תוכלו לערוך כנסים, ארוחות, הרצאות, מסיבות חומש / סידור ועוד…

התוכנית כולה יכולה לבוא כהרחבה לטקס קבלת הסידור ו/או החומש, לשיעורי תנ”ך, הכנה לקראת בר/בת-מצווה. תוכלו לשלב סיורים בעיר העתיקה בהדרכת מדריך שחקן ומגוון סדנאות.

אל תשכחו לבקש להשקיף על הנוף המדהים מהמרפסת הפנורמית – רואים חצי-מדינה!