עין יזרעאל – מעיין וצל
עין יזרעאל – מעיין וצל

מטיילים בעין יזרעאל

זהו. הימים החמים כבר כאן. וזה הזמן לתור את הארץ ולחפש מעיינות נעימים ומקררים לטבול בהם, ולשבת תחת העצים עם הרוח המלטפת, ואולי גם לאכול ענבים ואבטיח קר.

38 ק"מ ממלון לביא, כחצי שעה נסיעה – שוכן לו בנחת מעיין מקסים, עם ברכה גדולה ונעימה והרבה צל טבעי של העצים המקיפים אותו מכל עבר – זהו עין יזרעאל.

מעיין ששמו הולך לפניו
כבר בספר שמואל א' מוזכר עין יזרעאל, כאותו מקום שבו התכנסו בני ישראל טרם יצאו למלחמה נגד הפלישתים. כל זה קרה באזור הגלבוע; ושם בגלבוע, באותה מלחמה קשה, נפלו המלך שאול ובנו יהונתן. עוד נזכר עין יזרעאל בקונוטציה שלילית אחרת בתנ"ך; בהקשר לשני הרשעים אחאב ואיזבל. כאן לא רחוק התקיימה השערורייה שבה נקשרו השניים עם כרם נבות, ובאמת הטיול שלנו למעיין מתחיל מצומת נבות.

מצומת נבות תפנו עם הרכב לכביש 675, ואחרי מרחק קצר תפנו לשביל עפר שיוביל אתכם עד לחורשת אקליפטוסים גבוהים, ושם בלב החורשה נח לו המעיין, ומזמין אתכם לטבול ולהתרענן.

בריכה בצל האקליפטוסים
המים של עין יזרעאל נובעים כל השנה, ומשום שאין כאן שאיבה אינטנסיבית לשדות חקלאים (כפי שמתקיים במעיינות רבים אחרים) – הרי שהמים כאן מצויים בשפע כל השנה. עצי האקליפטוס שמסביב מצילים על כל אזור המעיין, מה שיכול להפוך את השהייה כאן לממושכת – בגלל הטמפרטורות הקרירות והנעימות הנוצרות מהצירוף הנפלא של בריכת מים וצל העצים הנהדרים.

הבריכה עצמה מטופחת ועשויה באופן הנראה טבעי מאוד, בגלל השימוש באבני המקום המשמשות להקיף אותה. באמצע הבריכה הגדולה צומחים להם בשלוות עולמים עצי אקליפטוס נוספים, כך שהצל באמת מגיעה לכל מקום בפנינת הטבע הקסומה הזו.

תחנת שאיבה ופיר הנקבה
במרכז הבריכה ישנו גם מבנה מלבני על עמודים, שהיה תחנת השאיבה שבה השתמשו בעבר. המבנה הוא גן משחקים נהדר לילדים (בהשגחה צמודה של ההורים, כמובן). כמו-כן, במרחק קצר מהבריכה הנפלאה נמצאת נקבת המעיין, שפיר ארוך וצר יוביל אתכם מהכניסה ועד היציאה שלה. בחלק מהפיר הצר והנמוך, המים מגיעים גם עד 60 ס"מ – כך שעדיף בהחלט להיכנס בלי חפצים בכיסים.
צוות מלון לביא מאחל לכם טבילה מרעננת ונעימה!