ילדה רוכבת בחווה
עקרונות בסיסיים לרכיבה על סוסים

חוויית הרוכבים הגלילית החדשה בקיבוץ לביא בהנהלת ניצן פלג. טיולי רכיבה חווייתיים ובית ספר לרכיבה. בבואכם לחופשה במלון קיבוץ לביא, תוכלו לרכוב על הסוסים בחווה הסמוכה. עקרונות הבסיס לרכיבה על סוסים:

למדו על החיה אשר עליה תרכבו

היכרות מקדימה עם בעל החיים אף פעם לא הזיקה לאיש. חשבו על זה כך: לו ביקשו מכם לנהוג על רכב חדש – מה הייתם עושים תחילה? לומדים כיצד לתפעל אותו. עתה חשבו שלרכב החדש שלכם יש רצון משלו, שתי נקודות עיוורות בראיה המרחבית – מלפניו ומאחוריו – שבהן אולי תעמדו, ולכן תחטפו בעיטה מצדו. בקיצור, בואו מוכנים למפגש עם הסוס.

מכנסי רכיבה, נעליים וקסדה

נכון, ברגע הראשון תרגישו כמו הפעם הראשונה, שבה רכבתם על אופניים עם גלגלי עזר אבל אמצעי ההגנה הללו הכרחיים – בייחוד בתחילת ידידותכם עם הסוס. חיה גדולה ופחדנית עשויה לבצע תנועות חדות ולהעיף אתכם על הקרקע, אך גם במקרה של רכיבה מוצלחת, מומלץ להצטייד במכנסי רכיבה או במכנסיים ארוכים ולא צמודים מדי, כדי שבד המכנסיים לא ייקרע או חלילה ייצור שפשופים בעור באזור הירכיים.

לגבי קסדת המגן – היא חייבת להתאים בדיוק רב למידת ראשכם.

ככלל, מוטב להקפיד על החוקים הללו, לגשת לסוס בבטחה וברוגע, לחוש בפחדו מכם, ללטפו ולהתלוות למדריך/ה מקצועי/ת כדי ליהנות מהרכיבה לבד, בזוג ובקבוצות.

בקיבוץ לביא השוכן על גבעה מוריקה בגליל התחתון, סמוך לצומת גולני, נפתחה חוויית הרוכבים החדשה, בניהולו של ניצן פלג, מדריך רכיבה עתיר ניסיון ומאמן מוסמך מטעם ההתאחדות הלאומית לספורט הרכיבה ומנהל הספורט. בחוויית הרוכבים הגלילית בלביא, תגלו עולם חווייתי של טיולי סוסים לזוגות ולמשפחות בנופים הקסומים של הגליל התחתון. אין צורך בניסיון קודם ברכיבה, רק במצב רוח טוב ובאהבת טיולים. טיולי הרכיבה מתבצעים על גבי סוסים שקטים ומאולפים ובליווי מדריכים מקצועיים.

עוד מציעה חוויית הרוכבים הגלילית בית ספר לרכיבה מערבית, לימוד רכיבה באופן פרטי ובקבוצות, שיעורי רכיבה טיפולית לכל הגילאים ויום אתגרי בלתי נשכח לקבוצות, הכולל העברת בקר.