קבר הרשבי
רבי שמעון – בל"ג בעומר, אבל לא רק

מי שזכה להיות בל"ג בעומר בקברו של רבי שמעון בר יוחאי – זכה לראות איך מכל קצוות הארץ מתאספים עמך ישראל – חסידים וליטאים, חילונים ומזרוחניקים, חכמי ספר ופשוטי העם – נשים, גברים וטף – ולכולם, לכולם יש מקום!

בצל הרשב"י – גדלה האהבה

פלא הוא הדבר, אך נראה שבעוצמת הלהבות של מדורות החג המיוחד הזה – קורה קסם של שיתוף, אחווה ואהבה. ושהכול נעשה בצילו של הצדיק הגדול הרשב"י, שהביא אהבת חינם, אהבת ישראל לפתח העולם – גדלה האהבה, ובאמת – יש מקום לכולם.

מוסיקה נשמעת בין דוכן לדוכן. בדוכן הזה מוכרים ספרי קודש, ובדוכן אחר כובעים, כיפות וחולצות עם כיתובים. מפה נשמעת מוסיקה של ננחים ברסלבים מקפצים ורוקדים, ומכיוון אחר כליזמרים מודרניים ורוק חסידי שעולה ובא מאזור "הביצה" של ירושלים. באזור המרכזי דולקת להבה גדולה שהדליק האדמו"ר, וחסידים מנגנים ניגונים עתיקים שעוברים מדור לדור – וקהל גדול בחליפות שחורות ושטריימלים וכובעים וכיפות גדולות – קופצים בשמחה רבה מאוד, ומתפללים בכוונה גדולה.

בעזרת הנשים, ההומה מפה לפה – עוברות כוסות תה, והנשים מתפללות, וממתינות שיגיע תורן להניח יד לרגע קט ולגעת בציון הקדוש, ולמלמל בהתרגשות תפילה גדולה, קורעת שמיים, ומגדילת חסד ואור.

אוטובוסים יוצאים ובאים. המון שוטרים וסדרנים מכוונים את תנועת הרכבים והאנשים. כמה עגלות מחלקות ארוחות חינם אין כסף, באחרות ניתן לשתות מיץ מרווה. והשמחה גדולה, והשלהבת – עוד יותר.

אורחי מלון לביא מוזמנים להילולה, אבל גם לאורך כל השנה
זה מה שקורה במושב מירון בכל שנה בל"ג בעומר. אורחי מלון לביא, המתארחים בזמן זה במלון – מוזמנים לנסוע ולהיות חלק מהצבעוניות היפה הזו. מושב מירון נמצא כ-40 ק"מ מקיבוץ לביא, אפשר ללכת ביום המיוחד הזה, ולחזור לנוח אח"כ בנוחיות ובשקט של המלון; כדי לספוג בנחת ולהטמיע פנימה את כל המראות, הצלילים והניחוחות שבאו ועלו מהמקום הזה. ואפשר לקפוץ גם "סתם כך" לתפילה רגועה ושקטה – בכל יום אחר בשנה.

צוות מלון לביא – מאחל ל"ג בעומר שמח לכולם!