יער בית קשתיער בית קשת | צילום: אורן פלס
רעיונות לפיקניקים באזור מלון לביא

ישראלים אוהבים לאכול. ישראלים גם אוהבים לעשות פיקניקים. פיקניק – זה שילוב נהדר שבין אוכל לטבע ולנוף. ישראלים אוהבים פיקניקים, ונראה שאחד הימים האהובים ביותר על ישראלים בעניין פיקניקים – הוא יום העצמאות. ביום העצמאות יוצאים המוני עם ישראל לרחבי הארץ היפה שלנו – לאכול. וזה לא משנה מה אוכלים – אם מנפנפים שעות על האש, או שמכינים קדירה טבעונית מצמחי האזור… הכול הולך, הכול טוב!

ולמרות, שביום העצמאות, מוצפים אתרי הפיקניקים למיניהם בהמוני עם ישראל – כמה יפה הדבר. כמה יפה שהישראלים יוצאים להתמזג בטבע, וגם להיות קרובים זה לזה – כל הסוגים, כל הצבעים, כל הפלגים, כל הזרמים – ביחד. בפיקניק אחד גדול.

אז, אספנו לכם כמה מקומות טובים לפיקניקים, במרחק של לא יותר מ-20 דקות ממלון לביא. מקומות טובים לפיקניק אם ביום העצמאות, או בכל יום אחר…

  • יער בית קשת – רבע שעה ממלון לביא
    יער בית קשת הוא יער קק"ל, המשתרע על פני 25 אלף דונם. קרוב לקיבוץ בית קשת, הנח, כמו היער, על המורדות המזרחיים של הרי נצרת, מה שמספק נוף מקסים לעמק יזרעאל ולגליל התחתון. ביער עצמו תמצאו אלוני תבור עתיקים מאוד, שרידים אחרונים לאלונים שלא נכרתו ע"י התורכים לצורך הכנת פחם. ביער תמצאו מגוון רחב של מסלולים קצרים ונקודות תצפית רבות, וכמובן הרבה צל לפרוש מפה ולעשות פיקניק, או למצוא שולחן קק"ל פנוי, ולשבת לנפנף או ישר לאכול…
  • יער שוויץ – רבע שעה ממלון לביא
    יער שוויץ משקיף בנופיו המדהימים על הכנרת היפה, ועל ההרים המקיפים אותה – גליל, גולן וגלעד. זהו יער קק"ל, המשתרע על פני כ-3000 דונמים, על המורדות המביטים אל הכנרת בין פורייה לטבריה. ביער ניטעו עצי אקליפטוס רבים, כדי למנוע את סחף האדמה מהמדרון התלול. מפוזרים בו שבילי הליכה ומצפורים נפלאים, כמו גם מתקני משחק לילדים. היער ניטע בסיוע קהילה יהודית משוויץ, ומכאן גם שמו.
  • עין פוריה ועין קדש – כ- 20 דקות ממלון לביא
    לצד שביל ישראל, מזרחית ליישוב פורייה, ישנה נקודת חמד שהיא מקום להתרעננות לצועדים, אך לא רק. ניתן להתקרב למעיין גם עם הרכב. מי המעיינות הקטנים אמנם נובעים מנקבה צרה באדמה, אך הם זורמים לאמת מים, ולצידה בריכה מקסימה ומטופחת, שבה ניתן לטבול רגליים ביום קיץ חם. מסביב לבריכות הקטנות ניטעו עצי דקל ואשל, שמשווים למקום אווירה חלומית ממש. עוד תמצאו במקום ספסלים ושולחנות קק"ל נוחים ונעימים לפיקניק טוב.

מלון לביא מאחל לכם יום עצמאות שמח – עם פיקניק, או בלי… !