שביל סובב כנרת
שביל סובב כנרת – מסלולים לטיול משפחתי

על רקע המציאות הקשה של סגירת חופי הכנרת וגידורם,  על מנת לשמור על זכותו של הציבור למעבר חופשי לאורך החופים, וכחלק מתפישתה של החברה להגנת הטבע את הכנרת כנכס טבע ונוף, החליטה החברה לקדם את ‘שביל סובב כנרת’ – מסלול טיול רגלי מסומן, אשר יקיף את הכנרת קרוב ככל הניתן לשפת המים.
כחלק מתפישתה החינוכית של החברה הוחלט שהשביל יוכשר בשלב ראשון על ידי קבוצות נוער מכל רחבי הארץ, אשר יירתמו לעשייה חינוכית משמעותית.
מסלול הטיול עתיד להוות חלק ממערך מסלולי הטיול הקיימים במרחב בכנרת, ויאפשר לציבור הרחב לטייל באופן מוסדר וחופשי מסביב לאגן הכנרת.

לפני מספר שנים, בראשיתו של הפרויקט לא היה ולו ק”מ אחד של שביל טיולים מסומן לחופי הכנרת. היום, הודות לפעילות מאומצת של קבוצות נוער מכל רחבי הארץ, הוכשרו להליכה וסומנו ע”י הועדה לסימון שבילי ישראל למעלה ממחצית חופי הכנרת, 35 ק”מ!

שביל סובב כנרת מקיף את הכנרת כולה, סמוך לקו המים, מאפשר לציבור הרחב לטייל באופן מוסדר מסביב לאגן הכנרת ומעגן את זכותו של הציבור למעבר חופשי.

השביל משתלב במסלולי הטיול הקיימים במרחב הכנרת, חושף את ייחודה של הכנרת כנכס טבע ייחודי לצד היותה נכס היסטורי, דתי ותרבותי. השביל מחבר ומקשר בין מוקדי העניין הרבים הפרוסים לאורך האגם.

שביל סובב כנרת הוכשר להליכה בשלב ראשון על ידי קבוצות נוער ומתנדבים מכל רחבי הארץ, אשר נרתמו לעשייה חינוכית משמעותית. בשלב שני גויסו משאבים בכדי לפתח את השביל ברמת פיתוח גבוהה, המשתנה בהתאם לאופיו של האזור ומאפשרת ככל הניתן נגישות לכל.

אין ספק שלימת המים המתוקים שלנו ערך תרבותי, תיירותי, דתי וכלכלי. לכן, על מנת שמפלס המטיילים (ולא רק מפלס המים) לא יגיע לקו האדום התחתון, יזמה החברה להגנת הטבע את שביל סובב כנרת במטרה לחזק את הימה הלאומית כמוקד משיכה למטיילים, תיירות ונופש. השביל עובר בסמוך לחופים ומאפשר נגישות ומעבר חופשי לנופיה ואתריה המרכזיים.