שבת משפחתית, מאיפה מתחילים?

הילד הגיע לגיל 13, הבת הבכורה התארסה, הסבא הגיע לגבורות, הילדים שלך לא מכירים מספיק טוב את הילדים של בני הדודים או פשוט הגיע הזמן לארגן שבת משפחתית בלי לחץ של בישולים וסידורי שינה.

הכתבה הזו תעשה עבורך סדר עד למציאת המקום המתאים ביותר לשבת משפחתית מוצלחת ומותאמת למשפחתך:

חדרים:

מכיוון שמדובר בשבת משפחתית יש לדאוג למנעד רחב של גילאים, וצרכים שונים.
אנשים מבוגרים יעדיפו לרוב חדר בתוך מבנה של מלון, עם נגישות מלאה למתקני המלון: בית כנסת, חדר האוכל, לובי ועוד… מומלץ לשכנם בקומת קרקע או בסמיכות למעלית שבת, לרוב יעדיפו חדר בקצה המסדרון ורחוק מהמולה.
הקריטריונים האלה נכונים גם לזוגות צעירים עם תינוק או שניים. הם זקוקים לחדר במבנה סגור, שיהיה נוח עם עגלת התינוק, שלא יצטרכו לרוץ בגשם ממרחב למרחב, או לחלופין לעבור ממרחב ממוזג לחום בחוץ.
משפחות עם ילדים במגוון גילאים: יעדיפו לרוב חדרי גן, מוקפים במדשאות המאפשרים להורים לנוח בחדר או לשבת במרפסת עם ספר טוב, ובמקביל להיות בטווח הראייה של הילדים המשחקים להנאתם על הדשא או במתקנים.
למשפחות שלהם למעלה משני ילדים ובגילאים צעירים יחסית מומלץ לקחת חדרים שביניהם קיימת דלת מקשרת.

שרותי המלון:

אולם פרטי- שבת משפחתית היא זמן לשיחה טובה ורגועה עם אנשים שאוהבים, או להתחבר לאנשים חדשים. לכן מומלץ לשדרג את האירוח ולהוסיף אולם פרטי שיהיה בשימוש רק של משפחתכם לכל אורך השבת.
תפילות נפרדות- אם מדובר בארוע חגיגי, כגון בר מצווה או שבת חתן וודאי תעדיפו לקיים את התפילות בנפרד. חפשו מקום שמציע לכם גם את האפשרות הזו. במידה ואינכם רוצים להתפלל בנפרד, וודאו שיש מניין.
חדר אוכל- בדקו כיצד מתנהלות ארוחות שבת. האם קיים היפוך ארוחות (סעודת צהרי שבת במקום ארוחת בוקר מסורתית של המלון) ואם קיימת סעודה שלישית. בשעון חורף יש לבדוק אם סעודה זו פרווה או חלבית (למקפידים על שעה שישית).
מעליות שבת-חשוב מאוד לאנשים מבוגרים ולמעבר עם עגלות תינוקות.
לובי רחב- מקום אידיאלי למפגש ולשיחה נעימה.
מתקנים לילדים- גם אם בחרתם חדרי גן, אנו ממליצים לכם לבדוק אם יש בתוך מבנה המלון חדר מותאם למשחקי ילדים, ג'ימבורי וכד…

אווירת שבת:

מושג שלא ניתן לכמת. כל משפחה והגדורתיה למהי אווירה שבתית. הגדירו מה חשוב לכם. האם בטיול מחוץ לכתלי המלון או מרחבי האירוח תמצאו מכוניות שנוסעות, קודי לבוש, שמירת שבת במרחב הציבורי (טלפונים וכד…) אלו דברים שתוכלו לפגוש גם במלונות ואכסניות שבהם מתקיימות הלכות שבת וכשרות כדת וכדין, ולכן מומלץ לברר גם את הסוגייה הזו.

במלון קיבוץ לביא תוכלו למצוא מגוון סוגי חדרים, בתוך מבנה המלון או בגן, תהנו מאווירה דתית במרחבי המלון ומחוצה לו כאשר תבחרו לטייל ברחבי הקיבוץ הדתי.
3 סעודות שבת עשירות, כשרות מהדרין.
אפשרות להתפלל בבית כנסת המרכזי של המלון או בחדר פרטי משלכם.