פיקניק בגליל
3 פינות חמד בגליל לפיקניק

משרד הפנים הכריז אמנם על תחילת עונת הרחצה, אך מה עושה ציבור שומרי המסורת, חובשי הכיפות הסרוגות והמגזר החרדי בימי חמים? הפתרון המושלם הוא יציאה לשטח הפתוח, לקחת סלי פיקניק וליהנות מהשקט הנפלא, האוויר הצח והרוח הנעימה. הנה 3 המלצות על פינות חמד בסביבות קיבוץ לביא:

רכס הרי נצרת – הר הקפיצה

הר הקפיצה אמנם קרוי על שם סיפור הקשור בדת הנוצרית, אך המקום מהווה נקודת תצפית מרהיבה על עמק יזרעאל. מעבר לעמק נראים הגלבוע, התבור וגבעת המורה. שמו הרשמי של הר הקפיצה הוא הר קדומים, ייתכן משום שהוא משקיף על נחל קישון, הנזכר בשירת דבורה כנחל קדומים: “נַחַל קִישׁוֹן גְּרָפָם, נַחַל קְדוּמִים נַחַל קִישׁוֹן” (שופטים ה’, כ”א). חובבי השירה והספרות מוזמנים לשאת עמם ספרים ולקרוא על רקע הנוף הפואטי, אם אפשר – לקראת שקיעה או בזמן הזריחה.

נקודת חן מתחת לאף – יער לביא

היער שוכן בסמוך לאחד הצמתים הראשיים בארץ – צומת גולני. הוא מומלץ לאוהבי פיקניקים ויש בו כל מה שנדרש: שפע שולחנות, מתקני שעשועים לילדים – כולל נדנדות וקרוסלות, המותאמות גם לילדים עם מוגבלות בתנועה, מבנה שירותים ירוקים וברזי מים. ביער מצויים שרידי היישוב היהודי “לביא” מתקופת המרד ברומאים. כמו כן, תמצאו במקום שולחנות פיקניק מעץ של הקרן הקיימת לישראל.

מצפור אלוני בית קשת

במרחק נסיעה קצרה מקיבוץ לביא, על דרך נוף יער בית קשת, ממתינה לכם מרפסת תצפית המשקיפה על מרחבי הגליל התחתון – גבעת המורה, התבור, הגלבוע, רמת כוכב, רמת יבנאל, רמת פורייה וטבריה עילית. המצפור נגיש לאנשים עם מוגבלויות בתנועה. היער מונה כ-25,000 דונמים, וניטע על ידי הקרן הקיימת לישראל – מהרי נצרת להר דבורה. ביער תמצאו מסלולי הליכה, מקומות ישיבה ומרחב יפיפה באוויר הפתוח.