ילדים יושבים בבגא'ז האוטו
5 טיפים לחופשה מוצלחת עם הילדים

יוצאים לטיול עם הילדים? ישנה משימה אחת שלכאורה נראית מעיקה וטרחנית, אך עשויה ללמד אותם הרבה להמשך דרכם כמבוגרים: אחריות, סדר, זמן חשוב לצידכם, זמן איכות עם אחיהם, ארגון נכון והתבוננות בעיקר. תנו להם לחוות את אריזת המזוודות או התיקים, זו הרגשה טובה של בגרות ואחריות שתשמש אותם בעתיד.

אז למה שלא תאפשרו להם לעזור לכם לעשות את כל הדברים הללו יחד?

  1. תנו להם לעזור בהכנות לחופשה: הוצאתם את המזוודות, ערכתם רשימה ארוכה של בגדים, חפצים ושאר דברים אישיים שעליכם לארוז, אבל… הזמן קצר, המלאכה מרובה והילדים משועממים ומחפשים משהו שיעסיק אותם. בינגו!
  2. קראו איתם באינטרנט על האזור: הנחו אותם כיצד משתמשים נכון במנוע החיפוש כשמחפשים מידע מהסוג הזה. החיפושים שלהם בגיל הזה עדיין מצומצמים, אנחנו יודעים שהם הולכים ישר אל מה שהם צריכים ופחות נהנים מהחיפוש החופשי שיכול לאפשר להם להפתח אל עולם רחב מאד של מידע שימושי ורלוונטי לטיולים ולהרפתקות שהם עומדים לחוות. תנו להם להרגיש את הכיף שבעניין, הראו להם מפות אינטרנטיות של המקומות שהם עומדים לבקר בהם, זו פעילות מבורכת תמיד.

טיפ קטן: שמרו את הכיף שלהם לסוף. פארק מים או כל דבר אחר יגרום להם לרצות לעבור הכל כשבסוף הדרך מחכה להם החוויה הכיפית שלהם.

  1. קחו רק מה שצריך לקחת לחופשה: אל תעמיסו, למה לכם? אף אחד לא רוצה להשתעבד לסחיבת המזוודות ו/או תיקים ודברים אחרים, רוצים ליהנות.

התמקדו באריזת הדברים החשובים, העיקריים, אתם לא באמת זקוקים לכל פרט ופרט שיש לכם בבית גם בחופשה, עדיף להרפות גם בשבילכם וגם בשביל הילדים. ובכלל, מי רוצה להיסחב עם כל כך הרבה דברים שסופו של דבר לא מגיעים להשתמש בהם? כולנו מכירים את זה, דיוק הוא שם המשחק!

טיפ קטן: ארזו מעט מזון לטיסה ולמקומות שאתם יודעים שתאלצו להמתין בהם. אתם אולי תוכלו להתאפק, הילדים קצת פחות.

  1. יומן חופשה לילדים: יומן הוא עניין מעלף, תודו. כמעט לכולנו היו יומנים, אפילו לחלקנו יש עדיין, אבל מהסוג הפחות כיפי, כזה שמזכיר לכם פגישות ומטלות, מעמסות היום יום. לא לכזה יומן אנחנו מייחלים, אלא לאחד שיזכיר לנו גם בעוד חודש, שנה ואילך, כמה כיף היה לנו בחופשה ואיזה זמן איכות נהדר בילינו עם כולם.

תוכלו לרכוש עבורם יומן, אבל כיף יותר להכין אחד מדליק ויצירתי בבית – בסך הכל תצטרכו לשם זאת מחברות פשוטות, טושים, צבעים מכל הסוגים, מדבקות וגזרי נייר צבעוניים. תנו להם לקשט ולהכין בעצמם, מובטחת להם הנאה רבה.

היומנים מוכנים? יופי! כעת הנחו אותם באופן כללי כיצד כותבים ביומן, עדכנו אותם לגבי תאריכים, אם ירצו, והשאירו גם מקום להדביק תמונות בהמשך. כיף!

  1. ציוד לתינוקות: לאחר שחסכתם מקום ביעילות כשארזתם עבורכם, במקרה הזה תצטרכו להיות קצת יותר… רחבי לב. הקפידו לעשות רשימה מדויקת לפני, אנחנו יודעים שכל הפרטים הקטנים חשובים כשמדובר בזאטוטים הקטנים. ארזו את כל הפרטים השגרתיים שמשמשים אתכם ביום יום כמו: טיטולים, מוצצים, בקבוקים, משחקים ושותפיהם, אבל יותר מזה – שימו לב וקחו אתכם תרופות למיניהן והכינו את עצמכם לארוז הרבה בגדים. התחלופה שלהם מהירה ומכונת הכביסה נשארת בבית.