שנה טובה באנגלית
כשהמלון הופך למסורת משפחתית בחגים

כתבה מגזרית, ראו הוזהרתם…
בואו נדבר רגע על החגים.
שלושת האתגרים בחגים הם: האורחים, האוכל והתפילות.
כל אתגר ודרכי ההתמודדות איתו.

מי שרעב ימצא אצלנו פת של לחם…

מארחים או מתארחים? לא זה ולא זה משימה פשוטה. אם אתם מארחים- גם יעלה לכם כסף, גם תעמדו שעות לבשל, גם אתם מסתכנים בכך שמישהו ייעלב שלא הזמנתם אותו וגם במהלך החג צריך הרבה מאוד סבלנות לילדים של האורחים או לדודה המאתגרת.
ואם אתם מתארחים- אמנם תחסכו הרבה כסף וזמן על האוכל שאין צורך לקנות ולבשל אבל תחטפו כאב ראש מהמחשבה על איזו מתנה להביא שתשמח את המארחים. גם לא תדעו עד הרגע שתגיעו להתארח, באילו חדרים ובאילו תנאים יסדרו לכם לינה, וגם תצטרכו כל הזמן לוודא שהילדים שלכם מתנהגים בנימוס.
וזה עוד לפני שדיברנו על הסוכה….כמה גדולה וממוזגת היא צריכה להיות כדי שיהיה מקום לכולם ושלא יקטרו שצפוף וחם.
אז מה אתם מעדיפים?

גפילטע או חריימה

החגים- איבוד פרופורציות מטורף בכל הנוגע לאוכל.
חודש מחפשים מתכונים, שבוע עורכים קניות ושלושה ימים לפחות מבשלים.
ועד שלא מגיע רגע האמת של הארוחות- יש את הלחץ הזה בחזה מהסטרס של "האם יצא טעים? והאם כולם אהבו את הגפילטע ואולי בכלל היינו צריכים להכין חריימה?"
האם נקבל מחמאות והאם הן תשמענה לנו אמינות…

כל נדריי, כל תפילותיי…

והתפילות, כן התפילות.
מהוות נדבך מרכזי ומשמעותי בתקופת החגים.
כל אחד והקהילה שלו, בית הכנסת שלו, הנוסח שלו והמנגינות שהוא רגיל אליהן.
רובנו במגזר נתקשה לוותר על כל אלו ולבלות את החג בבית כנסת אחר.

אז מה אתם מחליטים? לארח או להתארח? לבשל או להביא קינוח למארחים? להתפלל באשכנזי או בספרדי?
הרשו לנו להכיר לכם 2 מהמשפחות שכבר כמה שנים בוחרות להתארח בחגים במלון לביא ופותרות לעצמן את כל הדילמות הקשורות בחגים וזו הדרך שלהן להתמודד עם אתגרי התקופה. בואו תשמעו איך…
נתחיל במשפחת קדרון. שוחחנו עם שירה שסיפרה על מסורת שהתחילה בסבתה שבחרה להתארח בחגים במלון לביא לפני 40 שנה. מאז ועד היום המסורת המשפחתית נמשכת, וכששאלנו אותה מה הקטע? למה לחזור בכל שנה לאותו מקום? היא השיבה: "יש בלביא אווירה של בית. של משפחה. לצוות אכפת מהאורחים והם נותנים תחושה מאוד טובה של שייכות ופינוק. לילדים יש מרחבים ומגוון פעילויות. מיקום המלון מושלם מבחינתנו, מצד אחד בצפון ומצד שני לא רחוק מכביש 6. אז למה לעצור מסורת כ"כ מוצלחת שכולם נהנים?"
תכל'ס, צודקת.
נטלי הורביץ, מתארחת עם משפחתה כבר 6 שנים ברציפות במלון לביא בתקופת החגים ולפני כמה שבועות אף חגגה שם את בר המצווה של הבן. כששאלנו אותה איך הכל התחיל ומה הקטע של החזרה בכל שנה, היא השיבה:" הכל התחיל בכלל מהכשרות של האוכל שהמלון מציע. זה היה חשוב לנו ולכן בחרנו להגיע בשנה הראשונה. ומאז אנחנו חוזרים כי אנחנו נהנים. המקום כיף לילדים כי יש בריכה, ירוק, כנרת. לא רוצים להחליף. אנחנו אוהבים להרגיש בבית. אפילו הילדים כבר לא מוכנים לשנות. השירות מצוין והאוכל לא פחות ממצוין . ובנוסף, בעלי מאוד נהנה מהתפילות ומתחבר אליהן. ממש כמו בבית."
לא נתווכח.

בשורה התחתונה, אם אתם מחפשים להרגיש בבית בחגים בלי כל הבלאגן מסביב ומבלי לוותר על המנהגים וההרגלים המשפחתיים….מלון לביא הוא אופציה ששווה לכם לבדוק.
אין כמו ללמוד מניסיונם של אחרים.
תודה למשפחות קדרון והורביץ על ההמלצות.